Цистит у жінок: діагностика, симптоми, лікування

Цистит – це запалення сечовивідних шляхів. Через анатомічні особливості це захворювання вважається саме жіночим.

Цистит досить неприємне захворювання, оскільки протікає болісно, ​​з частим сечовипусканням, болем, печінням, іноді з домішкою слизу та/або крові у сечі. При виявленні у себе таких симптомів, слід негайно звернутися до лікаря уролога, саме він займається діагностикою та лікуванням цього захворювання.
На прийомі у фахівця лікар поставить питання про ваше самопочуття і призначить всі необхідні аналізи, щоб точно визначити діагноз. >

Аналізи при циститі

  • ОАМ (загальний аналіз сечі);
  • Аналіз сечі на бактеріальний посів за Нечипоренком;
  • Цитоскопічне дослідження;
  • УЗД сечового міхура.< /li>

Крім уролога слід відвідати ще й гінеколога, оскільки захворювання може бути викликане не тільки бактеріями, а й захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

При виявленні циститу лікарі наполегливо не радять займатися самолікуванням, оскільки визначити причину його виникнення самостійно не можливо.

Причини виникнення циститу:

  • Запальні процеси у піхві; 
  • Застої сечі; 
  • Камені в сечовому міхурі; 
  • Пієлонефрит (захворювання нирок запального характеру); Зміна мікрофлори урологічного тракту, піхви (найчастіше зустрічається у вагітних жінок); Менопауза;  
  • Опущення матки, піхви. 

Симптоми циститу у жінок

Симптомами циститу можуть бути: різи в сечовому міхурі, часте сечовипускання, печіння, мимовільне нетримання сечі, часте нічне бажання спорожнити сечовий міхур, гнійна, каламутна сеча, підвищена температура тіла, загальне погане самопочуття .

Лікування циститу

Своєчасне звернення до лікарів уролога та гінеколога при виявленні перших симптомів суттєво скоротить термін лікування. Найчастіше лікування настає вже через один тиждень. Залежно від результатів аналізів лікар може призначити: антибіотики, протимікробні, противірусні, протигрибкові, протизапальні засоби, спазмолітики, лікарські засоби рослинного походження. Для того, щоб прискорити лікування лікар може порадити жінці пити більше чистої води, це сприяє якнайшвидшому виведенню токсинів з організму.

Профілактика циститу серед слабкої статі

Насамперед це ретельне дотримання правил особистої гігієни з використанням спеціальних засобів з нейтральним Ph (кислотно-лужним балансом). Не допускайте застою сечі, щодня випивайте не менше двох літрів чистої негазованої води. При виборі нижньої білизни краще відмовитися від стрінгів. А також виключити зі свого гардероба одяг, що занадто обтягує (джинси, штани), вони можуть порушити кровообіг у тазовій області.