Які виділення бувають при вагітності?

Виділення при вагітності можуть виникати внаслідок гормональних змін в організмі жінки. Якщо виділення не завдають жінці дискомфорту, не мають неприємного запаху і не викликають роздратування – їх можна віднести до стану норми.

Виділення на ранніх термінах вагітності

У зв’язку з перебудовою організму виділення можуть з’явитися і на ранніх термінах вагітності і не несуть небезпеки ні мамі, ні дитині. Через вплив гормону прогестерону, завдяки якому в організмі жінки відбувається процес закріплення зародка та формується плацента, виділення можуть бути в’язкими, густими та непрозорими. Під час вагітності виділення мають дуже велике значення, вони закривають вхід у шийку матки, тим самим захищаючи ембріон від інфекцій.

Не всі виділення показника норми!
При появі будь-яких виділень під час вагітності необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем.
Жовті або білі виділення – білі. Найчастіше вони незначні, убогі, не мають запаху, безбарвні чи білі. Причини появи таких виділень можуть бути різними: недокрів’я, ерозія шийки матки, грибкова інфекція, венеричні захворювання, загальна слабкість організму тощо. Якщо білі виділяються у великій кількості – це може призвести до свербіння. Щоб не допускати цього, необхідно ретельно дотримуватися правил інтимної гігієни. При виявленні таких виділень при вагітності необхідно звернутися до лікаря для подальшої діагностики та досліджень. Варто пам’ятати, що після 16-го тижня вагітності прозорих або білуватих виділень стає більше – і це нормально.
Коричневі виділення . Причин появи таких виділень досить багато, вони також можуть ставитися до стану норми або сигналізувати про проблеми в організмі вагітної жінки. До проблем, про які можуть повідомляти коричневі виділення, можна віднести: позаматкову вагітність, загрозу викидня, патологія плаценти, ерозія шийки матки, інфекційні захворювання тощо.

Кров’янисті виділення при вагітності

У першому триместрі у жінки можуть з’явитися кров’янисті виділення, причин їх кілька:

  1. Невеликий відшарування плаценти. Якщо виділення тривали не довго – турбуватися нема про що. Виділення можуть бути в ті дні, коли у вас до вагітності були менструації. Ці виділення носять гормональний характер і не несуть небезпеки ні мамі, ні дитині. Виділення можуть бути наслідком травми, отриманої при статевому контакті. Коричневі виділення можуть свідчити про інфекційні захворюваннях. 

Виділення іншого характеру

Виділення зеленого, жовтого, сірого відтінків з неприємним запахом можуть свідчити про інфекції, що передаються статевим шляхом. Запальні процеси на ранніх стадіях вагітності можуть призвести до викидня, оскільки від цього страждає слизова оболонка матки.

Сучасна медицина не стоїть на місці, нині на ранніх стадіях вагітності можна проводити лікування запальних процесів без шкоди для плода.