Заміна прокладок та тампонів: економно та екологічно

Факти залишаються фактами: використані прокладки переживуть не лише нас, а й наших правнуків. Все тому, що розкладаються вони сотні тисяч років. Але що робити? Як замінити прокладки та тампони, якщо хочеться жити екологічніше? Ми знаємо відповідь!

Менструальна чаша

Незважаючи на те, що менструальні чаші існують уже давно, про їхнє існування багато хто навіть не здогадується. Тішить те, що останнім часом вони стають все більш популярними, і інтерес до них виходить далеко за межі спільнот zero-waste тематики. Давай разом розберемося, що це таке та в чому її переваги.

З чого складається менструальна чаша

Це засіб являє собою невелику ємність або бар’єр, який міститься у піхві, щоб збирати виділення. Вони бувають м’якими та гнучкими, одноразовими (що не дуже екологічно, але зручно), а також багаторазовими, зробленими з латексу, медичного силікону або іншого матеріалу.

Бують малого та великого розміру, а також різні форми «хвостика». А переважно вони всі однакові.

Як використовувати менструальну чашу

Все і просто, і не дуже:

  1. Перед першим застосуванням прокип’яти менструальну чашу в чистій воді протягом п’яти хвилин.
  2. Перед процедурою ретельно вимий руки.
  3. Для введення згорни менструальну чашу одним із зручних способів і , згорнуту, введи в піхву, де вона повинна повністю розкритися до початкового стану. Якщо хвостик заважає, його можна вкоротити.
  4. У міру наповнення або максимум через 12 годин дістань чашу. Це потрібно зробити так: акуратно стисніть денце і повільно тягни чашу назовні. Якщо ти не можеш дістати менструальну чашу, повільно і акуратно підтягни її за хвостик, а вже потім візьмися за дно. інтимної гігієни.
  5. Після цих процедур чашу знову можна вводити.
  6. Після закінчення використання простерилізуй чашу в окропі та зберігай у тканинному мішечку або спеціальному контейнері.

Багаторазові (тканинні) прокладки

Це – ідеальний засіб для тих, хто не вміє вводити менструальну чашу, але дуже хоче дбати про планету навіть під час менструації. Багаторазова прокладка – це зовсім не пелюшка чи ганчірочка, як у СРСР, а сучасний та високотехнологічний виріб.

З чого роблять багаторазові прокладки

В основному багаторазові прокладки роблять із бавовни та флісу, в деяких усередині присутня спеціальна мембранна тканина. Вона не пропускає вологу, але чудово «дихає», за рахунок чого прокладка не ширяє, добре вбирає і її не видно під одягом.

Є як щоденні, так і грубі прокладки для рясних виділень.