Тренування для задоволення

Скажемо відразу: немає універсальної поради для тих, хто бажає замінити (або урізноманітнити) серйозну роботу в залі на щось більш невимушене — не тільки для тіла, а й для душі. Це, по-перше, справа смаку. По-друге, все ж таки важливо враховувати свою готовність до різних навантажень. «Тим, хто тільки починає ходити до зали, буде й приємно, і корисно відвідати Soft Fitness, який м’яко готує тіло до підвищення інтенсивності тренувань. А продовжуючим буде приємно і на програмі Grit від Les Mills, для якої потрібні витривалість та сила», — розповідає Тетяна Балашова, супервайзер групових програм у клубі World Class Капітолій.

Однак недооцінювати тренування «для задоволення» не варто: вони спалюють калорії не гірше, але без нудьги, яка може здолати на біговій доріжці, а ще піднімають настрій і загалом ведуть до гарного самопочуття. Для тих, хто до такого тренінгу ставиться скептично, експерт також має аргумент: «Краще тренуватися так, ніж зовсім позбавляти себе фізичної активності».

Les Mills: головне – разом

Групові програми Les Mills спочатку задумали такими, щоб у них робота над тілом була насолодою: у хорошій компанії та під треки, які самі надають руху, — це раз. Два – з ненудними сетами вправ або зв’язками-головоломками (такі зустрінуться, наприклад, на програмі Body Jam для любителів танців). 

Все так і вийшло, якщо врахувати, що, наприклад, Body Pump вдалося потрапити до Книги рекордів Гіннеса — як найвідвідуванішого тренування у світі. «Body Pump – це для тих, хто хоче попрацювати з вагами, але у тренажерному залі це робить без великого ентузіазму. У груповому форматі силовий тренінг — цікавіший, та й дається легше», — розповідає Тетяна Балашова.

«Body Combat має в своїй основі бойові мистецтва і включає елементи “бою з тінню” — так можна, тренуючись, скинути чимало негативної енергії, — додає експерт. — Якщо інший настрій, є танцювальні програми Sh’Bam і Body Jam; а також заряд позитиву можна отримати на Body Step. У той же час серед напрямків Les Mills є і складні заняття на кшталт Grit (це високоінтенсивне інтервальне тренування на 30 хвилин), однак і після них можна вийти із зали, отримавши багато задоволення».

Танці: робота на емоціях

Найчастіше танці — не №1 у списку тренувань, які підбирають для себе, бажаючи попрацювати над фігурою. Їх сприймають як розваги, але це швидше за великий бонус до всіх тих плюсів, які є у таких програм. «Насправді, ці «несерйозні» тренування надають на організм велику благотворну дію, — каже Андрій Гнедаш, тренер танцювальних програм World Class. — У танцях унікальним чином рух поєднується з творчістю, а поки що у нас емоційне піднесення, тіло працює: м’язи “включені”, зміцнюються серце та судини, калорії – спалюються. У той же час відбувається утворення нових нейронних зв’язків, що покращує “гнучкість” розуму”.

Ще більш різнобічний розвиток через танці робить саму кількість різних напрямків та програм тренувань. «Рівень складності на таких заняттях залежить насамперед від тренерів та їхнього вибору хореографій, — додає Андрій. — Для плавного вивчення матеріалу більше підійдуть Body Jam та Sh’Bam з арсеналу Les Mills. Програма Dance Mix познайомить вас з різними стилями танців – навантаження і інтенсивність тренування в цьому випадку не передбачити. А Body Ballet, мабуть, вимагатиме підготовки — це складніша програма».

Від задоволення, яке можуть принести танці (як тренування — у тому числі) багатьох відокремлює сором і страх оцінки. Той, хто від тих, хто тренується, «по той бік», знає і бачить, що реальних причин для них немає. «Важливо зрозуміти, що оточуючим, як правило, не такі важливі люди навколо, як вони самі. Ви напевно ловили себе на думці про те, як ви зараз виглядаєте і що про вас думають. Так відбувається з кожним, у кожного думки про себе. Тому не бійтеся оцінок, у 99% їх не буде, — пояснює експерт. — І пам’ятайте, що ваш розвиток завжди знаходиться поза комфортом. Залишайте його – потім ви побачите, що в результаті стали краще, навчилися новому; що все було не так уже й страшно».